Занимливости

БРАВО ЗА СКОПСКАТА ЕКИПА Тунинг Перформанце тим

Нема достапен опис

Екипата од Скопје предводена од Тунинг Перформанце тим го освои денес првото место на трката Драг трка 2 што се одржа на стариот аеродром во Приштина. Тимот учествуваше со автомобил од типот Сеат Ибица, дизел 1,9 TDI, додека покрај заземањето на првото место, најдобриот резултат го постигнаа со 11,9 секунди

VIDEO TUKAМакедонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 08:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.