Балкан

Браво сине: Мајката го пофалила синот што си ја застрела сопругата бидејќи сакала да му ги однесе децата во Германија

Можно е да е слика од 2 луѓе и луѓе што стојат

Констракта у бекстејџ

По апсењето на Владимир М.(40) од Крагуевац, кој во понеделникот околу три часот се обиде да ја убие сопругата Милена Максимовиќ (35), се појавија шокантни детали за моментите кога полицијата го наговорила да се предаде.

Неговата сопруга се уште е во критична состојба,а тој по злосторството се вратил дома, каде го пречекале инспектори.Два часа не сакал да се предаде, па мајката за тоа време го поддржувала и го храбрела.

Владимир околу 15 часот дошол дома но штом видел полиција се качил во автомобилот и побегнал.

– Успеал да побегне и се заклучил во автомобилот.Се заканил дека ќе се самоубие со истиот пиштол со кој ја ранил Милена.Татко му разговарал со него, па во еден момент се обидел да му го украде пиштолот, но Владимир го удрил по коленото.

Она што најмногу ги шокираше полицајците кои се обидуваа да го уапсат Владимир е поддршката од неговите пријатели и мајка.

– Мајката зјапаше во автомобилот во кој седеше, а кога полицијата успеа да го убеди да излезе, ги молеше новинарите да не го фотографираат, за да му рече „Владо браво сине“-велат очевици.

За потсетување тој ја застрела сопругата во врат додека таа спиела бидејќи сакала да ги однесе децата во Германија каде работела како докторка.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.