БалканСекс

Браќата Драган и Слаѓан живеат одделени од светот, во колиба со еден кревет и без перници сега им дадоа и една женска да си ја делат, ама јака женскаа

Животот често знае да биде су ров, непредвидлив, да донесе многу среќни но и многу таж ни моменти. Успеси и падови кои се неминовни.

Живееме во време каде развојот на технологијата нема граници, од ден на ден нови изуми и пронајдоци, но има и такви кој заглавиле длабоко во историјата.

Во Бабина Пољана, на 10-ина километри од првата продавница, се браќата Драган и Слаѓан, тотално одделени од остатокот од светот.

Единствени во тоа село, кои живеат на врвот на планината со а единствени живи суштества кои и прават друштво се дивите животни.

Слаѓан, кој е бранител на државата и кој за малку и ќе го изгубел животот бранејќи ја татковината се пожали на многу лоши услови.

Големата хуманитарка Тамара Мисирлиќ, која веќе подолг период помага онаму каде што е најпотребно ги посети овие браќа во соседна Србија.

„ Спиеме заедно во еден кревет, немаме перница, ни дадоа гардероба и ја ставивме под глава, наместо покрив имаме слама, па кога врне се покриваме со најлон и мушами“.

,, Братот Драган додава дека добиваат 8.000 динари социјална помош, „кога е зима, тука е неизводливо да се живее, а ние некако опстојуваме.

,, Не можеме да одиме во продавница за да купиме барем брашно и нешто најосновно. А на лето ни доаѓаат овде змии кој ни се чести ,,гости“.

На прашањето како успеваат да бидат насмеани во дом без струја, без вода и сами, рекоа дека само уште тоа и преостанува.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.