Колумни

Божиновски: Бегството на Груевски е срам на Заев

Бегството на Груевски е срам на Зоран Заев и Оливер Спасовски, изјави вечерва новинарот Зоран Божиновски во Само вистина на Канал 5.

Тој вели дека не се работи за договор, туку дека екс премиерот, Никола Груевски избегал поради опуштеноста на Спасовски.

Божиновски тврди дека лица од Дебар му помогнале на Груевски да избега.

„Во Република Македонија нема патриотизам, има пералница на пари“, рече тој.

Новинарот вели дека нема да открива повеќе детали за бегството, туку ќе остави нешто и за Заев и Спасовски.

(ВИДЕО) ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ СО ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА И НИВНИТЕ ЗЛОДЕЛА ЛИ ЌЕ ГИ ЗАБОРАВИМЕ?!

 Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.