Свет

Борис Бекер ќе оди во затвор

Познатиот тенисер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер е осуден на две и пол години затвор.

Причина е прикривањето имот и кредити во вкупна вредност од 2,5 милиони фунти.

Бекер беше прогласен за виновен по четири точки од Законот за несолвентност, иако тој негираше дека го прекршил законот.

Легендарниот тенисер прогласи банкрот во 2017 година, а во четвртокот се прости од семејството, свесен ќе оди во затвор.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.