Балкан

БОРА ЧОРБА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА – Се бори со опасна болест

Пејачот не е во добра здравствена состојба

Како што се дознава, пејачот и фронтменот на групата “Рибја чорба“, Бора Ѓорѓевиќ, кој со семејството живее во Љубљана, не дошол на погрб на својот долгогодишен пријател бидејќи бил во многу тешка состојба.

На Бора минатата година дијагностициран му е канцер на простата, а неодамна неговата состојба ми се влошила.

“Бора води битка за живот. Неговата здравствена сосотојба е доста влошена, канцерот се проширил на плуќа. па Бора редовно одел на хенотерапија.

Докторите прават се што е во нивна моќ, како би ја стабилизирале состојбата на Бора,кој поради таа причина одлучил да не дојде на погребот на Мишо.

Дополнителен ризик претставува и коронавирусот, што би било кобно за Бора кој и онака е во лоша состојба“, вели добро информиран извор.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 10:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.