Македонија

Боки 13: Со Русковска кај мене во канцеларија пиевме кафе и алкохол, jac не пијам ама она крка

Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, на денешното судење ја дава својата одбрана во случајот рекет. Тој на пултот за сведоци кажа дека во телевизијата 1ТВ тој лично договарал гости во емисиите.

Такви примери била обвинителката Вилма Русковска, која е застапник на обвинението против Боки 13. Тој кажа дека со Русковска покрај за емисијата имале и приватни разговори.

Во мојата канцеларија бев со Вилма Русковска. Разговаравме во четири очи. Сме пиеле кафе, алкохол. Јас не пијам алкохол, таква беше атмосферата, изјави Боки 13.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 02:11 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.