Балкан

Бојко Борисов заразен од корона!

КОРОНАШ НИЕДЕН БУГАРСКИ

Бојко Борисов заразен од корона!

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, објави дека е заразен со вирусот корона.

Тој на својот фејсбук профил напиша:

Иако РЗИ официјално го укина мојот карантин, јас во петокот ги одложив сите состаноци и јавни настани за наредните денови.

По двата направени PCR-теста од денес сум позитивен на Ковид-19.

Во принцип, имам општа слабост и лошо се чуствувам, во моментот, и по совет на лекарите, останувам на домашно лекување. Сите контакти со мене се доставени до РЗИ.

Сигурен сум дека следејќи ги мерките, ќе се справиме заедно!Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 09:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.