МакедонијаСпорт

Богдановиќ лаже, краде и вошки има го сместувал новиот кошаркар, но тој играл за Работнички уште пред четири дена

значи сепак за геј љубов било

Богдановиќ го сместувал новиот кошаркар, но тој играл за Работнички уште пред четири дена

Извештаите на спортските портали го демантираат тврдењето на градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ откако беше фатен синоќа во кафеана.Тој твди дека не седел во локалот туку дека го сместувал новото засилување на КК Работнички Иван Аска.

Но, Иван бил во Скопје веќе неколку дена и бил сместен. Тој настапил за новиот клуб на мечот против Гостивар како и што е забележано во извештајот. Натправарот се одгиграл на Кале и Работнички загуби со 79-83.

Иван Аска има 31 година и е порторикански кошаркар.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.