МакедонијаТОП

БОГАЦ ДИРЕКТОР ВО ЦАРИНА ДУШКО ЦЕВКАТА КАНДИДАТ ВО КАРПОШ

ЕКСКЛУЗИВА

Bogac Direktor na Carina, Dusko Vodovodna Cefka, Kandidat za Karposh

Директорот на Водовод Душко Весковски ќе оди за кандидат за градоначалник на Карпош, а досегашниот градоначалник од СДСМ Богоевски ќе оди  на местото на  Горан Сугарески кој се повлече за да стане кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Прилеп…ниту еден од овие не ги бива за Карпош ВМРО ДПМНЕ ќе го предложи докторот од Козле Оливер Зафировски.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.