КолумниТОП

Близината со Филипче и Заев нема да ја спаси од кривичен прогон, Калина Гривчева веќе ги масира зглобовите за полесно да и легнат лисиците!!!

Заев и Филипче и даваат лажна сила, а сега не и кревале на телефон Упатените велат дека силата на Калина Гривчева Старделова и доаѓала од блискоста со Заев и Филипче, но сега се чуствувала како употребен презерватив зошто ја пуштаат низ вода, а и ОЈО и дише во врат зошто стапнала во тендери кои биле договорени за друг. На 22.11. 2019 антикорупциска донесе одлука дека Гривчева треба да напушти една функција или претседател на лекарска комора, или директор на клиниката за гастроентерехепатолигија. Но таа сепак остана.

Згора на тоа сама си го продолжила мандатот како прв човек на лекарска комора за да го штити криминалот и набавките во болницата бидејќи сама си се контролира или ја контролира клиниката што ја води правници велат таа е длабоко влезена во корупција. За да го задржи мандатот таа сака да спроведе избори со неусогласени акти, крие кога има состаноци и ги известува колегите во последен мимент за да може на истите да се појават неколкумина и само нејзини.

Сега е видно нервозна зошто обвинителство и дише во врат за набавка на реагенси за болницата која ја води. Затоа по секоја цена се труди да ја задржи функцијата во лекарската комора, иако има поддршка од се помал број доктори.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.