Забава

БИТОЛА НАЈУНИКАТНО УКРАСЕН ГРАД! Ваква елка не сте виделе, ај ЗДРАВЕ може ќе ја патентираат?!

Општина Битола веќе два дена „вади новогодишни украси од нафталин“. По ЗДРАВЕ се појави и досега невидена елка. Станува збор за имитација на новогодишна елка, која е срамна за гледање, коментираат граѓаните на социјалните мрежи. Тие додаваат дека ова е доказ за што биле дадени милионските тендери на градоначалничката и општината, наместо парите да се пренасочат за болните од КОВИД-19.

А ова е ЗДРАВјЕ, пред да биде згаснато и откако го преправија ЗДРАВЕ:Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.