Македонија

Бишевац: Немојте да ме убедувате дека нема замешано политичка моќ во „Рекет“

Сафет Бишевац во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека во случајот „Рекет“ е вмешана и политиката како моќ, не е само Катица Јанева.

-Немојте да ме убедувате или јас треба некој да убедувам дека Катица Јанева е врвот на таа пирамида и дека таму нема политичка моќ. Не велам дека е Зоран Заев, но секако има политичка моќ на која таа претендирала, ја ползува, ја корист во тоа што го работи заедно со Боки 13. Таму е вмешана политиката како моќ, рече Бишевац.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.