Забава

Бисерите на Цобе на фб ич кув не го боли за се бе….

Ја еднаш за нова година си легнав у 10 саат и ич куw не ме заболе.

При подигање пари на банкомат од “охридска банка“,првиот промпт е “ам’ шоќетисе?“

Штом има место за елка на плоштад,значи нема доволно споменици.

“Жениве ко се настинати си седат сами,пијат чај и никого не замарат,а ние машките на прво кивање пишуваме тестамент.“

Електронската здравствена картица ја користам само кога ќе ми замрзне шофершајбната.

И после не не бивало…само да се мрчело значи

15781048_1839143473024241_7207625853028502118_n

“Абе нашиот народ си има респект кон криминалци,брза пара,врски,мито корупција,клати врата земај плата и слични мајмунлуци…то е“

Ја од овие избори сватив дека Заев му покажа на народот дека овие од власта се криминалци,а народот му покажа на него дека го боли куw за тоа.

После 5-6 испиени текили ја не знам како памтат дали прво се цица лимунот или се лиже солта?

Ситно бројам до новата 2017,имам уште 350 денари…

За боемската улица потрошенин 770,000 евра…за шо бе,за пет клупи поставени и тоа наопаку?…. море мрш.

“Во франција отворија соларен автопат“…..ама па они немат ајвар…

Земал кредит за пречек за нова година…ебате глупердата

Еве на сител кажаа дека вработените во кафичите,бутиците и маркетите не биле љубезни и не се смееле.Мене ми е чудно зошто не плачат.

Комшијата многу ја тепаше жена му,али од кога го виде билбордот за стоп на насилството врз жените одма престанал

Ова скопскиот воздух ако се преработе може од него нафта да извадиме…

Па маме му ебем,ако се договориш у 8 дијди у 8 а не се јавуваш у 9 дека неможеш да дојдеш.

“Прав македонец платата унапред ја има потрошено“.

Кога ептен ти се приоде у црква:

фотографија на Slobodan Angelevski

Автобусот застанува на стража и сите трк по мекици ко да не виделе тибам…

На ромска свадба се читат поклоните:
-от вујкото от германија кола..
-јееее
-на батерии…
-уааа…

Џ.Сорос се родил 1930,основал бизнис империја се со една цел-да го симне вмро од власт во македонија.

Имаме две годишни времиња
1да ти ибам топлото
2да ти ибам ладното

Прво прашање после запознавање со нови луѓе е “како рече дека се викаш?“

Полицаец на врата:
-Дете,дома е татко ти?
-Не.
-А мајка ти?
-И она се скри…

Ја да сум “нова година“ у македонија нема ни да дојдам.

Нас не учеа дека дедо мраз дава пакетчиња,а не дека зема 200 денари за слика.

Вмро е толку долго на власт што бонева научи литературен македонски.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.