Живот

(Bидeo) Дepaла jaви ce: ”Умpeeтe Makeдонци нa Kaле нema цpkви”

Ја слушам “песнава” и не им верувам на сопствените уши… Ова ли е тоа “едно општество за сите” кое нѝ го ветуваат секојдневно? Ова ли го сакаат нашите браќа Албанци? Дали некој од лидерите на албанскиот блок ќе излезе со осуда за ова “уметничко дело”? А нешто тивки нѝ се и браќата и сестрите од Civil MK кои обично “ловат” говор на омразa.

Секојдневно на социјалната мрежа Тик Ток гледаме како се исмеваат полициски службеници како малолетни лица користат наркотици и.т.н. Но пред неколку денови на истата социјална мрежа сведоци бевме како Албанци Роми повикуваат на етничка и верска омраза, и се закануваат со војна. Под линкот на самите видеа има лавина на негативни коментари од страна на Македонците… Но еден коментар ја вознемири целата јавнос. ”Копиле ќути зошто ќе одиш и ти кај Саздо”. Па еве јавно го повикуваме Мвр да ги пронајде лицата кои ја прикачиле песната на Јутјуб прикачена под името..

https://twitter.com/i/status/1305839322843746305

 

 

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 06:26 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker