Живот

Бетмен си го вработил братчето како секретар во европската епархија на владиката Пимен за европска плата!

Дознаваме дека не се Бетмен и Пимен само пријателчиња, туку Пимен е шеф на неговиот помал брат, Атанас Илиевски кој веќе 3-4 години работи како секретар во европска епархија за добра европска плата плус патување низ цела Европа и одење кај папата, октоберфест, концерти и разни чуда и врагови, живот на висока нога се благодарение на пријателството на Бетмен со Пимен…

Дознаваме дека Бетмен и него го индоктиринирал политички па кога бил во Скопје редовно бил дел од протестите на Заедничка Македонија.

(фото од фб профилот на Атанас Илиевски)

Инаку Бетмен успеал да го вработи Атанас кај Пимен по срмтта на својот татко со што останале во тешка финансиска ситуација, во тој период и тој самиот се вработува во центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ кои го ангажираан неофицијално и како хонорарец во повеќе институции за дебели хонорари затоа што бил задолжен а фб профилите на тие институции.

Тој беше и колумнист во Телеграф и Офф Нет каде беше познат по легендарните колумни ОКРУГЛО ПА НА ЌОШЕ каде се нешто се вртеше во круг и некако стутулено прикриено као плукаше по опозицијата а ја бранеше власта за на крај да го видиме како водач на фашистичките протести на Заедничка Македонија кои завршија со упад во собрание и линч на пратениците, за што тој славно се правдаше дека не знаел затоа што бил да моча…

Се шпекулира дека водачите на протестите, Бетмен, Владо, Дурло и Борис земале дневници од 1000 евра за секој протест во текот на два месеца…

И сега владиката Пимен е ставен во многу незгодна ситуација, практично тој со својата европска епархија при МПЦ ги шета и ги плаќа Бетменовци кои многу лошо котираат во моментов во јавноста поради учеството во линчот во собрание на 27-ми април.

 

Link do originalot tukaМакедонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:41 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.