Колумни

Бети Рабаџиевска Наумовска и нејзиниот сопруг Јовче Наумовски шиткале бугарски пасоши на Ресенчани?

Нови скандали поврзани со пратеничката од редовите на СДСМ од Ресен Бети Рабаџиевска Наумовска го потресуваат Ресен и ОО на СДСМ Ресен,овој пат излегува на повидок нова афера со фалсификувани Бугарски пасоши?!

Во време кога единствен спас на граѓаните на РСМ да престојуваат и работат во европските земји преставува бугарското државјанство и бугарската патна исправа , досетливиот брачен пар Бети Рабаџиевска Наумовска и енјзиниот сопруг Јовче Наумовски,се сетиле дека имаат лесноверни сограѓани ,на кој можат за износ од 800 евра да им продадат добра приказна дека ќе им овозможат да добијат бугарска патна исправа!?

800 ЕВРА ЗА БУГАРСКИ ПАСОШ, НИТ ПАСОШ НИТУ ПАРИ?!

Потикнати од објавите за незаконските активности на брачниот пар Бети Рабаџиевска Наумовска и енјзиниот сопруг Јовче Наумовски, граѓаните охрабрени проговорија.Во Ресен која е мала средина сопругот на пратеничката Бети Рабаџиевска Наумовска ,Јовче Наумовски ,на свои осум сограѓани за кој разбрал дека преку лице од Охрид бараат бугарски пасоши за да заминат во германија и Шведска, Јовче Наумовски им ветил дека преку неговата сопруга која е пратеничка во парламентот и преку нејзините лични и партиски врски ,може да им обезбди пасоши на Р.Бугарија за цена од 5000 евра, од кој 800 евра мораат да дадат на име аванс за документации, бугарски лични карти и трошоци за патување до Софија, но за да се случи такво дејствие морало да има заинтересирано повече лица , зошто неговата наводна врска ,не одела за еден или двајца до Софија?!Така лесноверните ресенчани , побарале и други заинтересирани лица  или вкупно биле 8, кој на Јовче Наумовски му дале аванс по 800 евра или вкупно 6.400 евра!!!!

Поминало една година ,Јовче Наумовски ниту им ги доднесеол пасошите ,а ниту им ги врајќал парите на своите сограѓани. Лицата се обиделе на неколку наврати да ги обијата своите пари назад, но и од Јове,а и од бети добиле одговор ,дека нивната врска ги зезнала , не им се јвувала ,а кога нив ќе им ги вратат парите , тие ќе им ги врателе назад , и така цели две години……

С.Денесовски – Лично

ohrid sky

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 18:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.