Балкан

Беше најдобра пејачка на овие простори: Изгуби дете, се пропи, па мистериозно исчезна!

Денес изгледа сосема поинаку, комплетно му се посвети на семејството и ретко се појавува на јавни настани 

Пред само две децении беше една од најпопуларните пејачки во регионов.

Сите се сеќаваме на хитот „Годинама“ кој го сними во дует со Дино Мерлин, но потоа мистериозно исчезна.

Хрватската пејачка Ивана Банфиќ низ годините многу се промени. Ѝ се случи спонтан абортус, развод, навлекување на алкохол и долг период на рехабилитација.

Лошо го прифати и разводот во 2005 година со својот поранешен менаџер Роберт Магиќ, па се оддаде на алкохол и неколкупати заврши на клиниката за лекување од зависности.

Откако се избори со пороците, во животот ѝ се појави нова љубов. Пејачката по вторпат стапи во брак со ТВ-продуцент Круне Ладисиќ.

По еден спонтан абортус, конечно ѝ се оствари сонот да се реализира како мајка.

„Се плашев да не го доживеам истото сценарио. Но, ете, фала му на Бога, жив е и здрав, среќен и весел. Благодарна сум на овој голем подарок“, изјави таа во една прилика.

Токму синот Јан беше причината да се повлече од јавноста.

* Текстот смее да биде превземан 

Сите се сеќаваме на хитот „Годинама“ кој го сними во дует со Дино Мерлин, но потоа мистериозно исчезна.

Хрватската пејачка Ивана Банфиќ низ годините многу се промени. Ѝ се случи спонтан абортус, развод, навлекување на алкохол и долг период на рехабилитација.

Лошо го прифати и разводот во 2005 година со својот поранешен менаџер Роберт Магиќ, па се оддаде на алкохол и неколкупати заврши на клиниката за лекување од зависности.

Откако се избори со пороците, во животот ѝ се појави нова љубов. Пејачката по вторпат стапи во брак со ТВ-продуцент Круне Ладисиќ.

По еден спонтан абортус, конечно ѝ се оствари сонот да се реализира како мајка.

„Се плашев да не го доживеам истото сценарио. Но, ете, фала му на Бога, жив е и здрав, среќен и весел. Благодарна сум на овој голем подарок“, изјави таа во една прилика.

Токму синот Јан беше причината да се повлече од јавноста.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.