ЗанимливостиТОП

БЕСА ја напушти пратеничка група на СДСМ

Економски Лидер дојде до документот кој покажува дека Беса го известува претседателот на Собранието Талат Џафери дека ја напушта пратеничката група на СДСМ.

ЕКСКЛУЗИВНО: БЕСА ја напушти пратеничка група на СДСМ

„Ве информираме дека долунаведените пратеници кои досега настапувале во парламентарната група „Можеме“ , сега ќе настапуваат како група на пратеници на Партијата  движењето Беса“, стои во дописот кој е испратен на 14 ти месецов. Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.