Колумни

БАВЧОВАНОВСКИ СЕ ПОРЕМЕТИЛ ПО БЕГСТВОТО НА САШО ОД СОБА НЕ ИСКАЧА У ГАЌИ СЕ МОЧА, ЈОГУРТ НЕМА ПИЕНО 48 СААТИ

СИРАЦИТЕ ОД КОНГРЕСНАТА ИНИЦИЈАТИВА СЕ ЗА ЖАЛЕЊЕ ЕВЕ ЗА ВЛАДИМИР БАХЧОВАНОВСКИ ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР ВО ЛОТАРИЈА СЕГА БИТНА ФАЦА У ИМПЕРИЈАТА НА МИЈАЛКОВ СЕ ЗБОРИ ОД КОМШИИ ДЕКА СКРЕНАЛ ДА НЕ ЧУВА ГОСПОД, ОД КАКО ПРОСТРУИ СИНОЌА ВЕСТА ДЕКА САШО МИЈАЛКОВ ИЗБЕГАЛ ЧОВЕКОТ СЕ ПОРЕМЕТИЛ, СЕ ЗАТВОРИЛ У ЕДНА СОБА, СЕ ЗАБАРИКАДИРАЛ И НЕ ИСКАЧАЛ НИ ПО ВЕЦЕ, НИ ДА ЈАДЕ НИ ДА ПИЕ. СЕМЕЈСТВОТО МУ БИЛЕ У НЕРВОЗА ПЛАНИРАЛЕ УТРЕ ДА ВИКНАТ ПСИХИЈАТАР ДА ВИДАТ ЌЕ ГО БИДЕ ИЛИ ПРАВЕЦ У БАРДОВЦИ…

Откако екс-директорот на УБК Сашо Мијалков стана недостапен за органите на прогонот – молк од таборот на иницијаторите за конгрес во ВМРО-ДПМНЕ.

Редакцијата на Радио Лидер се обиде да стапи во контакт со портпаролот на иницијативата Борче Стамов кој ни спушти откако му се претставивме по што го исклучи својот мобилен телефон и во последниот час е недостапен.

Стамов сакавме да го прашаме дали иницијативата ќе го одржи најавениот конгрес за најавениот датум, со оглед на тоа што нивниот идеен творец и инспиратор Сашо Мијалков се даде во бегство.

Одговор од Стамов нема, како што нема одговор од никој од иницијативата која очигледно ќе остане во историјата како неуспешен обид на Сашо Мијалков да издејствува сопствено ослободување од кривичен прогон создавајќи дестабилизација на опозицијата.

Со своја реакција за бегството се нема јавено буквално никој од оваа иницијатива.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.