Македонија

Бате Геле го плашеше СДСМ со ликот на Мијалков

Штпјанецот Ангеле Зафировски, познат како Бате Геле, предмалку се качи на клупа на плоштадот ВМРО и довикуваше кон општинската организација на СДСМ Центар, која е веднаш спроти главниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

Потоа, тој ја соблече јакната на која го има ликот на ексшефот на тајната полиција Сашо Мијалков и ја сврте кон општинската организација на социјалдемократите.

Бате Геле, кој го има истетовирано Мијлаков и на телото, беше уапсен поради учество во толпата што упадна во парламентот на 27 април, кога беа нападнати пратеници од СДСМ и албанските партии.

К.С.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.