Занимливости

Автобусот во кој загинаа 46 патници бил на Беса Транс

Станувало збор за екскурзија на релација Скопје – Истанбул – Скопје, а при враќањето автобусот транзитирал низ Бугарија.

На истата тура упатени биле десетина автобуси од Македонија, но девет се вратиле безбедно во земјава.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.