Македонија

Арсовски кон СДСМ: Објавете со кого „се ќердосавте“!

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовки утрово преку социјалните мрежи ги повика СДСМ јавно да кажат со кого направиле парламентарно мнозинство.

„Гледам СДСМ и Заев викаат дека имале мнозинство, а пак од друга страна тоа не го потврдуваат другите политички партии. Еве јавно нека објават СДСМ со кого „се ќердосаа” и имаат парламентарно мнозинство, кои се коалиционите партнери на СДСМ и детали, бидејќи зборовите „имам мнозинство” не се доволни за влада. Во спротивно СДСМ во овој момент освен што дрско краде, дрско и лаже. Што сепак и не е нешто ново“ пишува Арсовски на Фејсбук.

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 02:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.