Македонија

Арсовска не прифати дуел со Шилегов: Барам извинување

Арсовска не прифати дуел со Шилегов: Барам извинување

Не одлучив да прифатам дуел, туку се одлучив за интервју поради тоа што го повикав градоначалникот Шилегов да ми се извини за личните навреди, но се уште не го стори тоа, рече кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска во емисијата „Топ тема“.

Таа го обвини Петре Шилегов дека користејќи го личниот профил на градоначалникот, утпатувал навреди во текот на целата кампања.

Континуирано бев предмет на лични деградации, не само од него, туку и од неговиот лидер и приврзаници. Доколку се одважи да се извини во наредните денови, ние ќе имаме дуел уште истиот ден. Не е страв, туку барам извинувања – потенцира Арсовска.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:00 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.