КолумниМакедонијаТОП

Арботравел да ти биле измамничка туристичка агенција водела верски туризам ама ги зафркнале туристите еве и се жалат!

сведоштво од туристка

img

Почитувани убава вечер можеби е доцна но дали еве инфо за агенцијата арботравел која претходната недела имаа организирано патување за Јаши Романија тргнувањето беше во четврток и требаше да трае до недела!

Пристигнаа во Јаши и тука на жал заврши целата програма која беше предвидена за верниците а требаше да се посетат и други места. Полн автобус патниците гневни и разочарани им расипа автобусот ги држеа на патот повеќе од 6 часа не сакаа да го пријават проблемот од агенцијата ни шоферите ,па на крај дел спиеа во автобус друг дел во хостели,програмата пропадна луѓето уплатија скоро 7000 ден од човек,за на крај да се нервираат ,измрзнат и ги држат 24 часа надвор од државата за да може преку Р.Македонија да им бидат покриени трошковите поред законите доколку за 24часа не се врати автобусот. Замислете колку срамно и неблагодарно профитираат на болката и маката од луѓето бидејки организираат верски поклонички патувања, да немаат осет и жал да не вратат барем пола од сумата.Тој цел автобус нив ќе им донесе околу 3500 евра од кој само за шоферите и нафта ќе потрошат се друго чисто за нив.

logologoПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.