Македонија

Arachina je drzava, a drzava ne placa struja

❗️Жителите на Арачиново го блокираа патот Скопје – Куманово кој поминува низ Арачиново оти Електростопанство им ја исклучило струјата, затоа што никој не плаќал а уште и ги тепале вработените на Електродистрибуција.
❗️И Арачиновци со блокада тргнале во борба за човекови права оти сметаат дека едно од основните човекови права е да не се плаќа струја. Па, и во право се, зошто во Арачиново да плаќаат струја, вода, даноци… кога ние плаќаме за нив?
❗️И сега кој е овде организирана држава? Арачиново, или марионетската влада на СДСМ и ДУИ!
May be an image of 1 person, car and road


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.