Македонија

Апасиев: Ми го следат телефонот, ставен сум под ПИ-мерки

„Од 7-ми јули сум ставен под ПИ-мерки. Ми го следат телефонот. Сега во Грција за четвртата партија како што е Левица, имаше афера каде што си дадоа оставки. Мене ме следеле физички, мислејќи дека имаме руски врски и со пари од Русија дека правиме протести пред Влада. Учени сме на ова“.

Вака вчера вечер во гостувањето на Канал 5 изјави лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Тој потенцираше дека од Левица „не се плашат“.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.