Колумни

Апасиев: Ах бе Таче бе! Бато, доста ме бранеше!

t

Лидерот на Левица Димитар Апасиев на социјалните мрежи реагираше на изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека не го прифаќа францускиот предлог.

„Колку треба да си недоветно жалче, ко божемски да „одбиеш“ француски предлог, откако веќе си попил ново бугарско ВЕТО, два саата претходно!?

 

p.s. Ко у вицон: “Бато бе, ај доста ме бранеше”! Ах бе Таче бе!“, напиша Апасиев на Фејсбук.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.