Колумни

Антонијо Милошоски да се извини, инаку ќе го тужам за клевета, порача Трифун Костовски

Поранешениот градоначалник на Скопје, Трифун Костовски бара пратеникот Антонијо Милошоски јавно да му се извини во спротивно ќе го тужи за клевета.

– Јавно го повикувам господинот Антонио Милошоски да се извини за лагата која ја објави на својата Фејсбук страница, во спротивно ќе покренам тужба за клевета – вели Костовски.

Пратеникот Милошоски на својот фејсбук напиша дека „на Костовски му е поважен бизнисот за банката од тоа дека ќе стане Северномакедонец“.

На ова Антоњи му реплицираше: Пуши курац мајмуне!Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.