Колумни

АНТИВАКСЕРИТЕ ИЗНЕРВИРАНИ ОД ВАКСЕРИТЕ…ФАЈТ

Оваа госпожа е поранешна новинарка, ако за такви можат да се сметаат режимлии-извршители на разноразни гнасотии. Да е до толку недоветна и проста, колку што изгледа од овој изблик на фашизам – не верувам. Попрво и на стари години во пензија бесрамно ја користат како пробен балон за опипување на пулсот, па и закани во контекст за она што евентуално се подготвува за наесен: обид за јавен линч и обвинување на “антиваксерите” за се и сешто. На тој начин, вистинските злосторници ќе се обидат да се сокријат и да избегнат одговорност и евентуално да предизвикаат непријатни глупости. (Повеќе за тоа ќе напишам деновиве). За жал, принудени сме на вакви суровици да им одговараме соодветно и без пардон, колку да сфатат дека нема да не заплашат. Напротив.
Можно е да е слика од 1 лице и текст кој вели „Ana Panovska 2d ало, антиваксери! за вас не само препорака, туку треба да се донесе закон за забрана на пристап на невакцинирани на јавни места, како законот за нас, пушачите. HEMA пушене BO затворените делови во кафеани, на свадби, во разни ΦOAJEA TEATAp, кино, канцеларии, чекални, никаде каде што чадот од цигарите го загрозува здравето на другите! HEMA, сакам- HEKAM! ние си знаеме дека пушенето E штетно за нас, но HEMAME ΠΡΑΒΟ да ги загрозуваме другите. и вие TOA ΠΡΑΒΟ го HEMATE!“


Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:45 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.