СветСпорт

АНАЛИЗА НА СРПСКИТЕ МЕДИУМИ Aлбанците го украдоа фудбалот во Македонија благодарение на Заев

Aлбанците го украдоа фудбалот во Македонија благодарение на Заев

Македонскиот фудбал заврши во рацете на Албанците заради Зоран Заев анализира „Информер.рс.Според српскиот весник, Зоран Заев им го препуштил фудбалот на клубови на Албанците, додека македонските клубови се истиснати а пак Вардар е пуштен да испадне од лигата.

Весникот напоменува дека на првите три позиции се клубови на Албанци, Шкендија, Шкупи и Струга чии сопственици имаат сомнителни биографии.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.