ЖивотМакедонијаТОП

АНА БИТОЛСКАТА МАТА ХАРИ ГЛУМИ ЛУДИЛО Мајка на дете со попреченост со голема донација за децата од заводот „Кочо Рацин“

Ане е позната како голема газдарица во ЗИК Пелагонија наша голема другарка во Доказ ни кажа се

ЦЕЛЕ ПЕЛИСТЕРКА ДОДЕЛИ 10 СИНПЕКС 5 И ДРУГИТЕ ПО ЕДНО ПАКЕТЧЕ СИТЕ ШВАЛЕРИ ДОНИРАА НА АНЕТО

Битолчанката Ана Ѓоргиев, мајка на дете со пречки во развојот, воедно стопанственик, денеска  донираше 83 новогодишни пакетчиња за сите штитениците во Заводот за рехабилитација за деца со оштетен слух, говор, глас и други попречености „Кочо Рацин“ -Битола кој од неодмана функционира како основно училиште со ресурсен центар.

Ѓоргиев донираше и проектори и лаптоп кои им се неопходни во установата во процесот на спроведување на наставата.

-Како мајка на дете со посебни потреби за децата  кои се штитеници на Заводот за рехабилитација за деца со оштетен слух, говор, глас и други попречености донесов новогодишни пакетчиња во престет на Новата година, а на барање на директорката на установата донесов и 5 проектори и еден лаптоп, изјави Ѓоргиев на денешниот настан во Заводот.

Од Заводот искажај голема благодарност за гестото на родителот особено што новогодишните пакетичњи ќе ги израдуваат децата, додека проекторите и лаптопот имаа големо значење  за одвивање на наставата во оваа установа.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Ne e ovaa nasata Bitolcankata so izbrisa na fb profilot
Hahahahha Golemata direktorka na Zik PELAGONIJA

Ana Gjorgiev?

 

Ete ja se pojavi
Videte go postot


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.