МакедонијаТоп3

Амди Бајрам се побуни дека гласал и тој, референдумот распишан со 68 гласа „за“

Solza Grceva пред 7 мин. · На 30-ти септември, оваа влада и нејзините јавни и тајни помагачи. одат во заборав. БОЈКОТ!

Собранието ја донесе одлуката за распишување на референдум кој ќе се одржи на 30-ти септември. Немаше воздржани гласови и гласови против.

За распишување на референдум се произнесоа сите пратеници кои гласаа. Пратеникот Амди Бајрам реагираше откако собраниските служби избројаа 67 гласа. Според него гласал и тој, но неговата картица не била детектирана.

Поради тоа собранискиот спикер Талат Џафери рече дека и неговиот глас ќе се вброи во гласањето, така што бројот на пратеници кои гласаа „за“ официјално ќе биде 68.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ пред гласањето ја напуштија салата.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.