Македонија

Ама не ми е јасно зошто ДПМНЕ слави за Трамп?

Не дека ги следев кампањите и изборите во САД, ама не ми е јасно зошто ДПМНЕ слави за Трамп? Имаат некоја поврзаност или онака се билдаат? Дека Трамп ќе биде другар со Путин, а Путин е со Србија, а Србија со ДПМНЕ, па ДПМНЕ ќе биде со Трамп и све ќе биде демек нормално? Или има некоја друга побанална причина? Серизоно, не ја гледам поврзаноста и причините за еуфорија. Некој да објасни што е поупатен?Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.