Македонија

АЛТЕРНАТИВА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА НА СДСМ И ДУИ

Oрхан Муртезани, портпаролот на партијата „Алтернатива“ на вечерашната прес конференција соопшти дека партијата ќе се приклучи на актуелното парламентарното мнозинство и Владата.

Ова е одлуката од состанокот на Централниот совет на Алтернатива, донесена по три средби на претседателон на„Алтернатива“, Африм Гаши со премиерот и претседател на СДСМ во оставка Зоран Заев на кои се дискутираше за учество на Алтернатива во Владата и поддршка на парламентарното мнозинство од нивните четворица пратеници.

Муртезани информираше дека сите договорени точки утре официјално ќе се потпишат од двата претседатели на партијата Заев и Гаши.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.