Македонија

АЛО БАКРАЧ, РЕАГИРАЈ НЕ СПИЈ: Вработените во Охридскиот водовод не земале плата четири месеци!

Читател на Либертас ни се пожали дека заедно со своите колеги во охридскиот водовод Проаква не зеле плата цели 4 месеци!!!

Па добро, има ли Бакрач душа, овие луѓе на што треба да живеат на вода?!?!

Сега ни објаснија вработените тамо дека плата добиваат со задоцнување, значи им се касни 4 месеци но земаат од време на време по една плата, значи на секои два месеца земаат една плата?!?!

Дознаваме дека проблемот е двоен. ДПМНЕ изминативе години го качил бројот на вработени во водоводот на 400?!?! И струјата која се троши за колекторот за прочистување на канализацијата од хотелите која потоа се пушта во езерото го банкротира претпријатието цело време и тоа работи со загуба…Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.