Македонија

Али Експрес ќе ја стави Македонија на црната листа

Скопјанец три месеци чека да му стигнат нарачаните производи од Али Експрес.

Од компанијата му објасниле дека производите ме се доставени, и му вратиле 90 проценти од сумата која скопјанецот ја платил за производите.

Каде заминале производите никој не знае.

Реагирал и во пошта но од таму објаснуваат мора промена во системот на овие нарачки со подобра регулација.

Со ваквата состојба Македонија може да биде на црната листа на интернет нарачки.

Извори за Канал 5 велат доколку се потврди кражба од страна на поштарите во Македонски пошти казните ќе бидат високи.

Али експрес се смета за еден од најчестите сајтови за интернет пазарење од странство, кое стана најпосетуваната тренд страна за купување.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:41 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.