Македонија

АЛИ АХМЕТИ ПОДГОТВУВА ИЗНЕНАДУВАЊЕ? Во фото финиш планира коалиција со Мицковски?

Во ДУИ повеќето се за коалиција со Мицкоски, од причини што од него немаат закана за своето гласачко тело, немаат навреди и немаат трауматични искуства

ДУИ е во комотна позиција за преговори затоа што од нивните 15 пратеници зависи идната власт, и се чини имаат по тврд став кога се преговара со СДСМ отколку со ВМРО ДПМНЕ. Во ДУИ повеќето се за коалиција со Мицкоски, од причини што од него немаат закана за своето гласачко тело, немаат навреди и немаат трауматични искуства со злоупотреба на телефонските разговори од функционери на ДУИ а, освен тоа, влада со Мицкоски би траела подолго од онаа со СДСМ пред се затоа што би имала подобри економски резултати.

Во СДСМ го знаат ова, се обидуваат преку кланот на Теута Арифи да го притискаат Али Ахмети за коалиција со СДСМ но, дали Али Ахмети ќе се сопне два пати на ист камен? Освен ова, Теута Арифи има лоши резултати и корупција како градоначалник на Тетово и нејзиниот авторитет е во опаѓање.Македонија

Заболени
89,463
+71
Мртви
2,739
+13
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 20/01/2021 - 21:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.