Македонија

Александар Кирацовски: Соодветно да се казнат насилниците кои учествуваа во нападот на Собранието(видео)

По денешниот распит на Александар Кирацовски пратеник од редовите на СДСМ а нападнат во Крвавиот Четврток на 27 април годинава во Собранието , тој даде изјава за медиумите.Деветмина обвинети учесници во нападите на Собранието и насилството врз пратениците, добија условни казни за кои се очекува да бидат обжалени тие пресуди.

Еве што изјави Кирацовски:Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.