БалканЖивот

Aлбин Курти лежеше во затвор во Србија за тероризам таму го содомизирале, знае српски јазик подобро од Вук Караџиќ

исто како Љубе Бошкоски во српските казамати го боцкале у дупе неколкумина му се ределе цела вечер

Aлбин Курти лежеше во затвор во Србија за тероризам, знае српски јазик подобро од Вук Караџиќ

„Неколку месеци по падот на Милошевиќ, поранешниот претседател Воислав Коштуница донесе извршна одлука да го ослободи Албин Курти, сегашниот премиер на Косово.

Поранешниот лидер на албанското студентско движење на Косово беше ослободен по две и пол години затвор во Ниш.

Курти беше осуден на 15 години затвор под обвинение за тероризам.

Toj во затворот даде дури и интервју.

Не барав милост во Србија, бидејќи тој што го репресија албанското население не може да осуди човек кој не направил никакви проблеми. Сега сум во духовен затвор, но физички слободен, бидејќи моите пријатели останаа таму“рече Курти во интервјуто.

 

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.