Црна Хроника

Албанецот Адмир, кој добил македонски пасош, учествуваше во грабеж од 10 милиони евра во Тирана

Албанецот Адмир, кој добил македонски пасош, учествуваше во грабеж од 10 милиони евра во Тирана

На 28 ноември 2018 година во 12,35 часот во една од канцелариите на управните служби на македонското Министерство за внатрешни работи влегол и познатиот разбојник Адмир Муратај, потпишал барање за издавање нов македонски пасош, се фотографирал, оставил отпечаток од прст и за два дена станал македонски државјанин со украден идентитет на Пајтим Муча, објави „МКД.мк“.

Пред да дојде во Македонија по Муратај имало веќе распишана меѓународна потерница од Интерпол Атина за убиство на полицајци, вооружени грабежи, употреба на експлозиви. На Муратај ова му било 15-от документ со лажен идентитет.

Адмир во 2019 година учестуваше во големиот грабеж на аеродромот во Тирана каде беа украдени 10 милиони евра.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.