Живот

Албанец поставен за директор на водовод во свети николе

Албанец поставен за директор на водовод во свети николе

Од податоците запишани во Централниот регистер јавно објавени на 24.09.2020 година се гледа дека Водостопанство Свети Николе има нов Раководител на местото на пензионираниот.

Од вчера по се изгледа во светиниколско започна спроведувањето на вработувања по раковен клуч.

Во општина со 0% Албанци се вработува ни помалку ни повеќе Директор/раководител.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 20:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.