ЗабаваКолумниТОП

Актерот аплицира кај министерката со сценарио што ќе ја расположи публиката: Двајца Бугари фаќаат членови на СДС и ги …еба*т а после и министерката ја …тр…

Актерот аплицира кај министерката со сценарио што ќе ја расположи публиката: Двајца Бугари фаќаат членови на СДС и ги …

Обаче министерката за култура бара од уметниците само да го орасположуваат народот, особено Бугарите преку своите дела, би ја замолил да ми даде пари за игран филм, имам одлично сценарио:

Двајца Бугари фаќаат членови на СДС и ги тртат, а овие викаат: Само така, многу сме расположени за секс.

После доаѓа чета комити и им викаат на овие од СДС: Браќа ве тртат Бугариве, сега ќе ве спасиме!

А овие: Немојте да не спасувате браќа, многу сме расположени!

Министерка, дали би добил пари од министерството за ова врвно сценарио кое ќе ве расположи и вас од СДС, но и Бугарите на патот кон светла ЕУ иднина.

(фејсбук статус на актерот Сашо Тасевски)Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.