Живот

Актерката Ирена Илиевска стана мајка

Актерката Ирена Илиевска денеска стана мајка. Таа роди девојче, а радосната вест ја сподели на „Фејсбук“.

„Добредојде Ева, добредојде дете наше, добредојде и живеј убаво“, напиша, меѓу другото, Ирена.

За потсетување, нејзиниот партнер, ракометарот Михаил Петровски, ја побара за жена минатата година на Малта за време на новогодишните празници.

 Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 10:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.