КолумниТОП

Ако Цар Самоил и неговото царство се бугарски тогаш зошто би ги славеле и ние Македонците?! 🤔 Па уште заедно со Бугарите???

Ако Цар Самоил и неговото царство се бугарски тогаш зошто би ги славеле и ние Македонците?! 🤔
Па уште заедно со Бугарите???

Ljubomir Gjurceski

Сосема логично прашање?
Ако ослепената војска на Самоил навистина била доминантно составена од Татарски платеници за што има пишувано и Др. Петар Поповски, тоа мора јасно да се каже. Татарите преку Самоиловото царство и Сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј сакаат да го заверат својот словенски идентитет пошто се срамат од своето Татарско потекло.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.