Занимливости

Ајфон 8 – најскап телефон на светот?

Ајфон 8 – најскап телефон на светот?

Промените во однос на дизајнот и софтверот на новиот модел будат помал интерес од неговата цена.

Се прогнозира дека Ајфон 8 ќе чини најмалку 1000 долари. Од Епл најавуваат дека оваа цена ќе биде оправдана, бидејќи подобрените перформанси вградени во Ајфон 8 довеле до покачување на цената на апаратот.
Според информациите од Епл, целата предна страна на телефонот ќе биде дисплеј, а најмалиот мемориски капацитет е 128 гигабајти. Со тоа што предната страна е дисплеј, ќе нема копчето со идентификација на допир, а се воведува биометриска идентификација преку дисплејот.
Колку овие информации за дизајнот и цената се точни ќе дознаеме во септември, кога новиот модел излегува на пазарот.

Македонија

Заболени
25,473
Мртви
874
Излечени
18,047
Активни
6,552
Last updated: 23/10/2020 - 10:26 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker