КолумниМакедонијаТОП

Ајде нов обвинителе – поентирај у старт и конечно реши го милионскиот криминал

писмо од противниците на Арсо

Ајде нов обвинителе – поентирај у старт и конечно реши го милионскиот криминал , покажи дека навистина од самиот почеток ќе се бориш против криминалот. Па кратко и јасно : повеќе од две недели Паланчани се тероризирани и по магистрален пат а и по приватни имоти се копа на сите страни , за истото постојат и десетици пријави и кај градежен инспектор и во полиција. Зетчето кординаторче на Арсо , дење води политика сам со себе во празен штаб , ама па по цел ноќ се шета по нелегалната траса на диво постсвениот оптички кабел и се стават ознаки каде има оштетување , за да за викенд или касно во ноќ на криење се санира. Па јавно прашуват Паланчани? Ако е се во ред зошто на криење се работи, со непријавена фирма и се на бегање…! Кој и зошто ги чува кривичните пријави во фиока во ОЈО Куманово???? Ајде обвинителу на организиран криминал ова е веќе твоја надлежност, па заинтересирај се малце на кој начин над во Паланка , Куманово, а и Скопје над 100 000 илјади корисници добиваат нелегален интерет, од кај доаѓа ? Како е поставен тој оптички кабел , и како истото функционира повеќе од 10г. Кој го штити овој милионски криминал ?? А исто така и А1 и Т мобиле ги повикуваме, да се заинтересираат околу оваа нелегална конкуренција . Тик Так …/ Тик -Так , тик -так , арсо и зетчето.

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.