Македонија

Ајде ајде и малото се разработило пу пу да не го урочиме ќе ја средува Гази Баба да не се лизгаат деците

🚜🚜Целосна мобилизација на службите во текот на целиот ден и вечерва.
✅Се работи на расчистување на главните улици во Стајковци, Црешево, Виниче, Смилковци, Булачани, Раштак, Страчинци и Брњарци, како и во Железара и Автокоманда.
📌Екипите на ЈКП Гази Баба во текот на целиот ден и вечерва вршат расчистување на автобуските постројки и фрлање на сол и ризла по тротоарите со цел нормално функционирање на граѓаните.
Можно е да е слика од пат и снег
Можно е да е слика од снег и пат
Можно е да е слика од снег и пат
Можно е да е слика од снег
Можно е да е слика од 3 луѓе, снег, дрво и пат


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.