Живот

АИИ ДАНЕЛКА ПОСЛУША ПОВИКОТ ЌЕ ДОДЕЛИ ПОМОШ НА ПОСТРАДАНИТЕ ОД СООБРАЌАЈКАТА ВО БУГАРИЈА

Градот Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на починатите од Скопје во автобуската несреќа што пред два дена се случи во соседна Бугарија.
Дадов предлог до Советот на Град Скопје на својата наредна седница да одлучува за доделување на парична помош во знак на солидарност кон семејствата и почит кон настраданите.
Градот Скопје уште еднаш изразува длабоко жалење и сочувство до семејствата на настраданите, а на повредените им пожелува побрзо закрепнување.
#Град_Скопје и #Данела_Арсовска ќе доделат 2 милиона денари за помош на семејствата на трагично загинатите и преживеаните во Бугарија.
ℹ По моето добронамерно укажување вчера кон Арсовска, се вклучија и се ,,налепија” разни штапски кујни кои сакаат да чепнат поени од оваа траорна несреќа.
Очекувано!
Само им ги пресретнав намерите!
ℹ За разлика од тие лешинари, би сакала да потенцирам дека моите укажувања и критики, секогаш ќе бидат во насока на подобро Скопје и за поголема мотивација на Арсовска.
Малку ја гребнав, ќе и` помине! Очекувам сега да се стави на ,,брза лента”.
А, со лешинарење, фала богу – се губат избори! Веќе видовме.
Можно е да е слика од 1 лице и текст


Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:45 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.