Македонија

Ахмети: Со задоволство ве информирам за постигнатиот договор за заедничка владина коалиција со Заев

PSE JO?

Откако пред јавноста се обрати лидерот на СДСМ, Зоран Заев, збор зеде и лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Тие ја информираа јавноста дека се договориле за заедничка владина коалиција, откако претходно имаа средба во Клубот на пратеници.-Со задоволство сакам да ве информиран за постигнатиот договор за заедничка владина коалиција. Потребно е што е можно да ги конституираме институциите за подбра функција, а за потребите на граѓаните. Сигурен сум дека оваа одлука ќе биде поздравена од граѓаните, но и од меѓународниот фактор. Убеден сум дека денеска направивме многу добра работа. Убеден сум дека оваа влада досега ќе биде најуспешна, рече Ахмети.

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 19:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.